niedziela, 18 stycznia 2015

Problemy nastolatków ... ' moja przyszłość'

Przychodzi czas w życiu każdego nastolatka, że przestaje dla niego być ważna szluga, flaszka i imprezy. Zaczynają z każdą chwilą coraz bardziej myślec o przyszłości. Czy dobrze kierują swoim życiem? Czy dążą do swojego celu? Rozrywka odchodzi w kąt. Rodzi się pragnienie przystanku. Nadchodzi moment, kedy to człowiek pragnie drugiej osoby. Kogoś, kto będzie przy nas już do końca życia. Szczęście staje się dla nas najważniejsze. Wszystko inne jest nieważne. Weryfikujemy każdą chwilę naszego życia. Uśmiechamy się na wpomnienie każdej domówki z przyjaciółmi. Przed oczami stają nam te wszystkie odpały, głupoty i wieczna beztroska zabawa. Do oczu napływają jednak łzy, gdy zaczynamy myślec o własnej przyszłości. Nasz hierarchia wartości wywraca się nagle do góry nogami, czego nie da się niczym wytłumaczyć. Na pierwszym miejscu staje miłość.


 Coraz częściej zaczynamy myśleć o tym, jak pokierować swoim życiem. Za kilka miesięcy matura i czas zacząć myśleć o studiach. Gdzie je podjąć? Zostać w kraju i spokojnie tutaj ukończyć szkołę, czy może podjąć nieco ryzyka i wyjechać do zagraniecę na wymianę? Im więcej się o tym myśli, tym bliżej jest się podjęcia decyzji o wyjeździe. W Polsce ciężko jest się wybić, a co dopiero utrzymać. Jednak po chwili nadal wracamy do tematu o miłości. To przecież dla niej będziemy w stanie rzucić wszystko i wyjechać, bądź zostać juz na zawsze.
Im dalej w las, tym więcej drzew. Rodzi się z każdą sekundą kolejne pytanie. Każdy ma w  swoim życiu taki moment. Moment zadawania pytań. Tak jak małe dzieci...  Tylko, że w tym przypadku chodzi o dojrzewanie do życia dorosłego.                                                                                                                                        KIKA.

1 komentarz:

  1. Stoję obecnie dokładnie przed takimi samymi dylematami...nie wiem co robić

    OdpowiedzUsuń